Jak vybrat tlakovou jezírkovou filtraci?

Tlaková filtrace do jezírka

Máte menší zahradní jezírko a sháníte do něho filtr?

Zjistěte více o tlakových filtracích. Jaké jsou výhody, nevýhody, TOP značky, jak je to s chovnými rybičkami.

Obsah:

Výhody a nevýhody tlakových filtrací

Výhodou jezírkových tlakových filtrací je to, že vyčištěná voda je z filtrace tlačena a nezáleží tedy na jejich umístění.

Tlakové filtrace mohou být umístěny pod hladinou nebo nad hladinou jezírka. Vzhledem k uzavření filtru vody z filtru nevyteče. UV lampa je integrovaná uvnitř samotného tlakového filtru.

Umístění tlakové filtrace vedle jezírka
Umístění tlakové filtrace vedle jezírka

Nevýhodou tlakových filtrů je jejich malá velikost, takže jejich využití je vhodné pouze pro jezírka o objemu max. do 10 m3, a to bez velkých nebo chovných ryb.

Tlakové filtrace jsou vhodné pro:

  • menší jezírka,
  • nebo jezírka málo osazená rybami,
  • přímé napájení potůčků nebo vodních her,
  • architektonické nádrže bez viditelné techniky.

Výběr vhodné tlakové filtrace

Výběr konkrétního tlakového filtru již potom závisí na velikosti jezírka, jeho umístění, osazení rybami. Na základě praktických zkušeností doporučujeme vždy filtraci dostatečně naddimenzovanou, aby voda byla po celou sezonu průzračně čistá.

K samotné tlakové filtraci je velice důležitý výběr čerpadla tak, aby celý komplet tvořil vhodný set právě pro Vaše jezírko. Proto nabízíme kompletní sady tlakových filtračních setů, které kromě samotného tlakového filtru obsahují i vhodné čerpadlo.

Tlakové filtrace Oase

Při výběru samotných tlakových filtrů můžete vybírat z profi řady značky Oase. Jedná se o modelovou řadu tlakových filtrací FiltoClear.

Řada FiltoClear

Tlakové filtrace produktové řady FiltoClear mají patentovanou technologii Easy Clean pro pohodlné čištění bez nutnosti otevření filtru, snadnou obsluhu funkce čištění a zpětného proplachování na víku.

Na trh jsou uváděny samostatně nebo v setu s čerpadlem.

Tlakové filtrační sety Oase

Značka Oase rozšiřuje nabídku tlakových filtrací o filtraci v setu s čerpadlem a UV-C zařízením v následujících modelových řadách.

Řada BioPress Set

BioPress Set je řada tlakových filtrů s různými filtračními médii pro optimální biologii filtru a účinné odstraňování živin, která obsahuje i čerpadlo a UV lampu. Tato řada tlakových filtrací je vhodná pro malá jezírka.

Řada FiltoClear Set

Dále je v profi řadě značky Oase dodávána tlaková filtrační sada FiltoClear Set. Jedná se o sestavu tlakového filtru s patentovanou čistící funkcí, která je tvořena jednoduchým tlakovým filtrem FiltroClear 12000 s integrovaným UVC a jezírkovým čerpadlem.

Tlakové filtrační sety Pontec

V případě tlakových filtračních setů můžete vybírat nejen z profi řady značky Oase, ale i z nabídky produktů hobby řady značky Pontec.

Řada PondoPress Set

V hobby řadě Pontec můžete vybírat z nabídky tlakových filtračních setů. Zde se jedná o modelovou řadu PondoPress. Výběr konkrétní velikosti záleží opět na velikosti jezírka, jeho umístění, osazení rybami apod. 

Podívejte se naši kompletní nabídku tlakových filtracífiltračních setů. Vyberte si dle potřeby pro Vaše zahradní jezírko.